Biurko do nauki – jak wybrać?

Biurko jest niezbędne do wygodnego odrabiania lekcji i nauki. Źle dobrane biurko spowoduje niewłaściwą pozycję w czasie pracy, a to może bardzo szybko doprowadzić do rozwoju wad postawy u dziecka.

Jakie biurko do nauki kupić? Oczywiście przede wszystkim dopasowane do wieku dziecka pod względem wielkości. Biurko nie musi być bardzo duże, ale powinny się na nim zmieścić zeszyty i książki niezbędne do odrabiania lekcji. Dobrze jeśli będzie miało szufladę na przechowywanie przyborów do pisania. Pod komputer lepiej kupić specjalne biurko, które będzie przystosowane do tego celu. Na blacie powinna zmieścić się także lampka, która dostarczy dodatkowego światła w trakcie pracy. Oczywiście bardzo ważny jest także zakup odpowiedniego krzesła do biurka. Najlepiej jeśli będzie to wygodny fotel z oparciem i z regulacją wysokości.

Warto pamiętać, że dziecko będzie spędzało przy biurku wiele godzin. Niewłaściwa postawa w czasie siedzenia będzie powoli prowadzić do rozwoju problemów z kręgosłupem, które mogą być trudne do usunięcia. Dlatego należy zwrócić dużą uwagę na to, żeby zapewnić dziecku odpowiednie warunki do nauki. Blat biurka nie może znajdować się zbyt nisko ani zbyt wysoko. Krzesło powinno dawać dobre oparcie dla pleców, dobrze jeśli będzie pozwalało również na oparcie rąk. Dobre biurko nie musi być drogie, ważne aby było dobrze dobrane do potrzeb dziecka.