Buty na lato dla dziecka

Przy wyborze obuwia na lato warto pamiętać, że stopa dziecka ma tyle samo gruczołów potowych, co stopa dorosłego, które są jednak ściśnięte na znacznie mniejszej powierzchni. Oznacza to, że w upalne dni stopy malucha będą miały tendencję do intensywnego pocenia się. Z tego powodu letnie obuwie dla dzieci musi być przede wszystkim przewiewne. Powinno przepuszczać powietrze, dlatego nie może być wykonane ze sztucznych materiałów.

Czy warto kupować dzieciom sandały? Takie buty wydają się doskonałe na upalne dni, ale warto pamiętać, że zbyt odsłonięte sandałki nie zapewnią odpowiedniej ochrony stopy, przede wszystkim palców i pięty, Jeśli już decydujemy się na zakup takiego obuwia, najlepiej wybrać sandałki bardziej zabudowane, które będą dobrze trzymać się na nodze i nie spowodują powstawania otarć, odparzeń ani odcisków. Sandałki nie powinny uwierać, muszą być jednak dosyć sztywne, żeby nie odkształcały się w czasie noszenia i nie powodowały dyskomfortu.

Doskonałym rozwiązaniem na lato są lekkie buty sportowe, które można założyć praktycznie na każdą okazję. Zapewniają one odpowiednią ochronę stopie i przepuszczają powietrze. Takie obuwie można założyć dziecku także na spacer do lasu lub w inne miejsca, gdzie może się podrapać lub skaleczyć, jednocześnie jego stopy nie będą się nadmiernie pocić.