Czy pakować dziecko we wspólną walizkę?

Przygotowujemy wyjazd od dawna, wszystko już ustalone, okazuje się, że wyjazd już jutro, a my nadal nie jesteśmy spakowani. Niestety nie jedziemy samochodem i nie jest tak łatwo, żeby zabrać rzeczy ze sobą. pakujemy się do walizki, ale te walizki to mamy w domu różne. Są małe i duże, a czasami może być zbyt ciężko, jeśli już spakujemy wszystko co byśmy chcieli do jednej dużej walizki. Warto jest kupić specjalne walizki dla dzieci. Są one lekkie i małe, przystosowane gabarytowo do dziecięcych rączek oraz ich odzieży, która znajdzie się wewnątrz walizki. Nie pakujmy dzieci w nasze walizki, no może poza kilkoma ciuchami na zapas, które po pierwsze mogły nie zmieścić się w walizce dziecka, a po drugie będą świetnym kołem ratunkowym, w przypadku, jeżeli dziecko zgubi swoją walizkę. Postarajmy się jednak, żeby jej nie zgubiło, pozostawmy liczne napisy na walizce, z adresami i nazwiskami swoimi oraz dziecka. Pokażmy, że to walizka dziecięca, niech będzie ozdobiona w postacie z bajek. Nikt nie będzie chciał kraść takiej walizki ze względu na niepewną zawartość. Dzięki temu, że nasze dziecko będzie miało własną walizkę do opieki będziemy mogli odpocząć, przede wszystkim nie będziemy wieźć tak ciężkich rzeczy, a po drugie dziecko nauczy się odpowiedzialności za własne przedmioty, oraz zrozumie, że nie może zabrać ze sobą wszystkiego, bo będzie zwyczajnie zbyt ciężko.