Czy zabierać dziecko na wesele?

Wesele to oczywiście okazja do doskonałej zabawy. Jednocześnie jest to impreza, która trwa do późnej nocy, a nawet rana, dodatkowo zazwyczaj jest suto zakrapiania alkoholem. Czy warto zabierać dziecko na wesele?

Przede wszystkim warto zorientować się jakiego typu będzie to impreza i czy będą na niej także inne dzieci. Coraz częściej na weselach można spotkać się z zabawami organizowanym specjalnie dla dzieci, np. przez zatrudnionych w tym celu dorosłych. W ten sposób maluchy mogą bawić się w swoim towarzystwie. Jeśli zdecydujemy się wybrać na wesele w towarzystwie dziecka, trzeba także liczyć się z koniecznością wcześniejszego powrotu do domu. Maluch na pewno nie wytrzyma zabawy do białego rana, szybko poczuje się zmęczony i zacznie marudzić. Małe dzieci lepiej zostawić pod opieką dziadków lub opiekunki, chyba że i tak nie planujemy dłuższej zabawy.

Warto pamiętać, że dziecko, jeśli nie ma odpowiedniego towarzystwa, ani zajęcia, może po prostu po pewnym czasie zacząć nudzić się na imprezie przeznaczonej głównie dla dorosłych. Warto więc z weselem poczekać aż dziecko będzie gotowe na tego typu imprezę. Nie każdy maluch lubi duże przyjęcia, gdzie jest dużo, często obcych, ludzi oraz głośna muzyka. Jest to na pewno bardzo męczące dla małego dziecka, które może zacząć grymasić i przeszkadzać dorosłym.