Dieta dla rocznego dziecka

Roczne dziecko może już jeść dosyć dużo różnych produktów spożywczych. Warto jednak pamiętać, że dziecko to nie dorosły i istnieje bardzo wiele różnych produktów, których po prostu nie powinniśmy mu podawać.

Czego nie powinno jeść roczne dziecko? Na pewno należy unikać podawania mu różnego rodzaju ciężko strawnych dań. Dla dzieci w tym wieku nie zaleca się również mleka krowiego. Na pewno złym pomysłem jest dawanie bardzo mały dzieciom słodyczy, ponieważ ich organizm może mieć bardzo duże problemy z poradzeniem sobie z tak dużymi ilościami cukru. Bardzo dużym źródłem cukru są nie tylko cukierki i ciasteczka, ale także słodzone napoje, niskiej jakości soki owocowe, jogurty owocowe oraz wiele innych produktów, które czasem są również reklamowane jako zdrowe. Nieodpowiednie dla małego dziecka są bardzo ostre pokarmy, które mogą podrażniać delikatny układ pokarmowy. Dziecku nie należy również podawać dużych ilości soli, ponieważ sól powoduje obciążenie nerek.

Co zatem dawać do jedzenia małemu dziecku? Na pewno warzywa i owoce, a także ryby i kurczaka. Zdrowa dieta nie jest tak naprawdę trudne do opracowania dla malucha. Wystarczy przyzwyczajać dziecko już od najmłodszych latach do jedzenia zdrowo, dzięki czemu będzie miało mniej problemów ze złymi nawykami, kiedy będzie starsze i bardziej samodzielne.