Długa podróż samochodem

Podróżowanie własnym samochodem wydaje się zdecydowanie najbardziej komfortowym sposobem przemieszczania się, zwłaszcza jeśli chcemy podróżować w towarzystwie gromadki dzieci. Mimo wszystko taka podróż będzie wymagała starannego przygotowania, ponieważ w jej czasie może dojść do wielu mniej lub bardziej nieprzewidzianych sytuacji.

Po pierwsze trzeba oczywiście zaopatrzyć się w foteliki samochodowe. Są one niezbędne dla zapewniania dzieciom bezpieczeństwa. Po drugie trzeba mieć ze sobą coś do jedzenia i do picia, ponieważ głodne dzieci będą grymasić. Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy dokładnie zaplanować naszą trasę i ustalić na przykład gdzie znajdują się miejsca, gdzie będziemy mogli zatrzymać się na postój, żeby chwilę odpocząć i oczywiście również skorzystać z toalety.

Największym problemem dla wielu rodziców pozostaje jednak zapewnienie dzieciom odpowiedniej rozrywki w czasie jazdy. W końcu znudzone dzieci zaczynają grymasić i mogą nawet przeszkadzać w prowadzeniu samochodu. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tabletu i pokazanie dzieciom bajek, jednak nie możemy robić tego przez wiele godzin bez przerwy, ponieważ jest to po prostu niezdrowe dla maluchów. Dlatego warto pomyśleć o innych zajęciach dla maluchów, na przykład grach i zabawach możliwych w samochodzie.