Drugie śniadanie do szkoły

Drugie śniadanie to ważny posiłek, które pozwoli dziecku na uzupełnienie zapasów energii i skupienie się na zajęciach w szkole. Co dać dziecku na drugie śniadanie, żeby było smaczne i jednocześnie zdrowe?

Przede wszystkim warto zacząć od podkreślenia, że bardzo dużym błędem jest w ogóle zrezygnowanie z przygotowanego w domu drugiego śniadania. W takiej sytuacji dziecko będzie musiało kupić coś do jedzenia na przykład w szkolnym sklepiku. Oczywiście szansa, że wybierze zdrowy produkt, jest raczej mała, prawdopodobnie sięgnie po batonik lub czipsy. Dlatego należy koniecznie przygotować drugie śniadanie i wymagać od dziecka, żeby nie zastępowało go niezdrowymi przekąskami.

Co dać dziecku na drugie śniadanie? Standardowym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem są kanapki. Warto jednak w jakiś sposób urozmaicić menu, ponieważ kanapki mogą się bardzo szybko znudzić. Warto do drugiego śniadania dodać jakiś owoc, na przykład jabłko i banana. Kanapki najlepiej przygotować z użyciem warzyw. Trzeba pamiętać, że jeśli drugie śniadanie nie będzie smaczne lub urozmaicone, dziecko po prostu zastąpi je czymś dużo smaczniejszym, ale za to niezdrowym. I w sumie trudno się temu do końca dziwić. Z drugiej strony warto również wymagać od malucha dyscypliny i oczekiwać, że zawsze zje drugie śniadanie zabrane z domu.