Dziecko i Internet – zagrożenia

O dzieciach i korzystaniu z Internetu powiedziano już bardzo wiele. Oczywiście Internet jest fantastycznym narzędziem, które daje bardzo duże możliwości komunikacji z ludźmi na całym świecie. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę z różnych zagrożeń, które są związane z korzystaniem z sieci. Na dzieci czeka wiele zagrożeń, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo.

Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim wszelkiego rodzaju media społecznościowe takie jak Facebook. Oczywiście nie jest to miejsce dla małych dzieci, ale również nastolatki nie zawsze są bezpieczne. Na pewno należy ostrzec dziecko o możliwości kontaktu ze strony niebezpiecznych osób. Podobnie jak w realu, w sieci także należy unikać obcych. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy tacy ludzie wykorzystują na przykład konflikty rodzinne, żeby pozyskać zaufanie dziecka.

Trzeba także liczyć się z tym, że niezależnie od tego jakie wysiłki będziemy podejmować, żeby chronić nasze dziecko, niestety prawdopodobnie zetknie się ono prędzej czy później z niewłaściwymi treściami. Dlatego bardzo duże znaczenie ma rozmowa na takie tematy i wyjaśnienie niektórych kwestii dzieciom. Nie warto czekać z takimi rozmowami, ponieważ dzisiaj dzieci rozwijają się znacznie szybciej i możemy się spóźnić.