Dziecko nad morzem i jeziorem

Większość dzieci uwielbia spędzanie czasu nad wodą. Ciepły, przyjemny piasek stwarza doskonałą okazję do zabawy, a woda oczywiście do kąpieli. O czym trzeba pamiętać, jeśli wybieramy się z dziećmi nad wodę?

Oczywiście w takim przypadku ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Najlepiej wybierać się na kąpieliska, które już znamy i wiemy jaka jest głębokość wody. Na pewno powinny być to również kąpieliska strzeżone. Możemy bardzo dokładnie pilnować naszych dzieci, ale rodzice są tylko ludźmi. Jeśli jedziemy nad wodę z całą gromadką dzieci, możemy łatwo stracić jedno z nich z oczu. Wystarczy chwila, żeby doszło do nieszczęścia, dlatego dobrze jeśli w pobliżu będzie ratownik, który od razu zareaguje w przypadku groźnej sytuacji. Warto także zwrócić uwagę na czystość plaży. Niestety w piasku mogą znajdować się nie tylko mało przyjemne śmieci takie jak pety, ale również kawałki szkła lub inne ostre przedmioty. Dlatego warto wybierać czyste, zadbane plaże.

W przypadku wyjazdu nad wodę należy również pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem, które operuje znacznie silniej w pobliżu wody. W tym celu zabieramy ze sobą odpowiednie kremy i inne preparaty tego typu przeznaczone specjalnie dla dzieci. Na pewno warto też zabrać różnego rodzaju zabawki, które uatrakcyjnią pobyt, czyli na przykład łopatki i wiaderka, a także koła i materace do pływania