Dziecko w domu – dom zniszczony? Niekoniecznie!

Jak zabezpieczyć dom przed dzieckiem.

Wiadomo, że wszystkie dzieci potrzebują wyżyć swoje artystyczne potrzeby, poznają świat. Stawiają do góry nogami nie tylko swój pokój, ale również wszystkie pomieszczenia. Niestety nie tyczy się to jedynie pozostawiania po sobie bałaganu, który biedni rodzice muszą cały czas sprzątać. Dzieci niestety niszczą. Robią dziury w meblach, rwą materiałowe elementy naszych krzeseł i foteli, pozostawiają ślady brudnych dłoni i stóp na ścianach.
Aby uniknąć tych przykrych sytuacji, a więc i wstydu, gdy przychodzą do nas goście, żeby zobaczyć jak nam się żyje z dzieckiem, proponujemy zastosowanie kilku zasad.

Oto nasze rady

Po pierwsze zainwestujcie w farby, z których powierzchni można ścierać mokrą lub suchą szmatką wszelkie zabrudzenia.
Po drugie, na wszystkie używane meble materiałowe koniecznie narzućcie kapy. Te będzie można swobodnie zdjąć, kiedy przyjdą goście, a dziecko będzie pod naszym czujnym okiem, albo u babci, a może po prostu smacznie spało w swoim pokoju.
Po trzecie korzystajcie z paneli. Te czyści się o wiele szybciej niż wykładziny, które poplamione mogą już nigdy nie wyglądać jak dawniej. Miejcie w zanadrzu tez kilka ozdobnych dywaników, które będziecie mogli z łatwością położyć w miejscu, w którym panele będą porysowane lub zbyt silnie zabrudzone.