Gry komputerowe – dobry pomysł na prezent?

Gry komputerowe mają bardzo szerokie grono fanów na całym świecie. Na rynku pojawiają się także produkty przeznaczone nawet dla kilkuletnich dzieci. Czy gra komputerowa to dobry pomysł na prezent? W jaką grę najlepiej zainwestować?

Przede wszystkim warto pamiętać, że bardzo małe dzieci w ogóle nie powinny korzystać z tabletów i komputerów. Maluchy powyżej trzeciego roku życiu mogą spędzić przed ekranem najwyżej piętnaście minut. Oczywiście mogą w tym czasie pograć w grę, jednak nie ma sensu inwestować w dużo różnych gier, ponieważ maluch nawet się nimi nie nacieszy. A co w przypadku starszych dzieci? Czy możemy kupić dla nich grę komputerową? Zanim zdecydujemy się na taki prezent powinniśmy upewnić się, co dokładnie zawiera gra i czy jest przeznaczona dla dziecka w danym wieku. Warto pamiętać, że współczesne gry często zawierają dużo przemocy i z pewnością nie są przeznaczone dla małych dzieci. Jeśli chcemy kupić grę dla malucha, powinniśmy wybrać produkt stworzony specjalnie dla dzieci.

Dziecko prędzej czy później i tak pewnie zacznie grać w gry. Jeśli nie będzie robić tego w domu, na pewno zainteresuje się grami u rówieśników. Dlatego zamiast całkowicie rezygnować z takiej rozrywki, najlepiej samodzielnie wybierać gry, w które dziecko będzie grało i kontrolować ich zawartość oraz treść.