Gry planszowe – zabawa i komunikacja

Idealnym prezentem dla dzieci własnych, czy sąsiadów, czy dalszej i bliższej rodziny, są gry planszowe. Ta kategorie zabawek w ostatnich czasach bardzo się rozwija i naprawdę nie trzeba stawiać od razu na chińczyka albo warcaby, a wystarczy przejść się do sklepu z grami planszowymi i zobaczyć ich ofertę. Gry planszowe są genialne przede wszystkim dlatego, że uczą wygranej i przegranej, odpowiedniego zachowania w trakcie, że nie warto oszukiwać, bo zostanie się przyłapanym i wyśmianym przez resztą drużyny. Gry planszowe uczę komunikacji, bo niektóre z nich wymagają wcześniejszego ustalenia planu działania. Strategiczne gry planszowe uczę strategii niezbędnej w dorosłym życiu podczas układania sobie planu dnia lub podejmowania ważnych wyzwań. Gry tego rodzaju też bardzo mocno rozwijają wyobraźnię, wiele z nich jest związana z tematyką fantasy, dlatego interesuje dzieci, i sprawia, że są one ciekawe tego, w co grają. Zachęcanie do fantastyki jest świetnym sposobem do rozpoczęcia przygody dziecka z czytaniem książek. Jeżeli dziecko dużo gra w gry zyskuje ono niezwykłych zdolności i kompetencji społecznych, bardzo często takie dzieci przejmują inicjatywę podczas zbiorowych zabaw, potrafią wymyślać świetne, sprawiedliwe zasady, bazując na podstawach, jakie dały im instrukcje z gier planszowych.