Idealne kolory do pokoju dziecka

W czasie planowania wystroju dziecięcego pokoju warto zastanowić się nad wyborem koloru ścian. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest biel, ale można także pomalować ściany na barwy, które ożywią wnętrze i sprawią, że stanie się ono bardziej radosne oraz przytulne.

W dziecięcym pokoju doskonale sprawdzą się wszystkie pastelowe, delikatne odcienie. Kolor niebieski sprzyja koncentracji, a także pomaga przy zasypianiu, trzeba jednak pamiętać, że zbyt dużo niebieskiego może sprawiać zimne wrażenie. Zieleń poprawia nastrój. Żółty to ładny, ciepły kolor, dodający energii. Pobudzające działanie ma także czerwień, jednak z tym kolorem należy bardzo uważać. W zbyt dużych ilościach będzie powodować problemy z koncentracją i utrudniać naukę. Czerwony najlepiej wykorzystywać z umiarem, na przykład tylko na fragmencie ściany lub w postaci dodatków i dekoracji. Podobnie jest z pomarańczowym – ten kolor w zbyt dużej ilości będzie pobudzał apetyt.

Oczywiście ściany w dziecięcym pokoju nie muszą być jednolite, można je na przykład pokryć tapetą. Tutaj jednak warto dobrze zastanowić się nad wyborem wzoru – jeśli zdecydujemy się na bardzo dziecinny nadruk, dziecko może bardzo szybko z niego wyrosnąć. Alternatywnym rozwiązaniem są różnego rodzaju szablony, które można wykorzystać do stworzenia ciekawej dekoracji ściany.