Jak chronić dziecko przed upałem?

Bardzo wysokie temperatury są niebezpieczne nie tylko dla osób w podeszłym wieku, ale także dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Warto przede wszystkim pamiętać, że dzieci nie mają tak dużych możliwości termoregulacji jak dorośli, więc odczuwają bardziej dotkliwe zarówno mrozy jak i upały.

Jeśli na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury, najlepszym rozwiązaniem jest nie wychodzenie z domu z dzieckiem. Jeśli naprawdę musimy to zrobić, wtedy przede wszystkim trzeba zabrać ze sobą wodę, dzięki której maluch się nie odwodni. Trzeba także pamiętać o odpowiednim materiale, który musi być wykonany z odpowiedniego, przewiewnego, cienkiego materiału, który pozwoli skórze oddychać. Jednocześnie warto pamiętać, żeby w upalny i bardzo słoneczny dzień nie odsłaniać zbyt dużo skóry dziecka, ponieważ to wystawi ją na działanie słońca. Koniecznie także trzeba zaopatrzyć się w czapeczkę, która będzie ochraniać główkę.

Konieczne jest także zainwestowanie w preparaty z filtrem ochronnym, który będzie przede wszystkim ochraniać skórę dziecka przed oparzeniami słonecznymi. Jeśli dziecko zacznie skarżyć się na gorsze samopoczucie, ból głowy i zawroty, trzeba jak najszybciej schować się w cieniu i spróbować obniżyć temperaturę ciała dziecka. Należy unikać zbyt długiego przebywania na pełnym słońcu.