Jak pomóc dziecku schudnąć?

Nadwaga powoduje poważne problemy ze zdrowiem, także u dzieci. W jaki sposób można pomóc dziecku, które waży zbyt dużo? W jaki sposób odchudzić malucha cierpiącego z powodu nadwagi?

Odchudzanie w przypadku dzieci jest dosyć skomplikowanym tematem, ponieważ potrzebują one wystarczającej ilości składników pokarmowych, aby ich organizmy funkcjonowały w sposób prawidłowy. W żadnym przypadku nie wchodzą więc w grę żadne radykalne, restrykcyjne diety, które ograniczą na przykład ilości witamin. W zasadzie w przypadku dziecka najlepiej zdecydować się na dietę ułożoną przez dietetyka, ponieważ specjalista będzie potrafił wziąć pod uwagę potrzeby dziecka w zależności od jego wieku i płci.

Kolejnym niezbędnym elementem odchudzania jest aktywność fizyczna, należy zachęcać dziecko, żeby spędzało czas w jak najbardziej aktywny sposób. Trzeba też pamiętać, że zmiana stylu życia dziecka będzie również prawdopodobnie wymagała wprowadzenia zmian w zachowaniach całej rodziny. Nie można wymagać, żeby dziecko wytrzymało na diecie, kiedy pozostali członkowie rodziny jedzą słodkie desery. Trudno też oczekiwać, że zacznie interesować się sportem, kiedy jego rodzice i rodzeństwo spędzają większość wolnego czasu na oglądaniu telewizji lub przed monitorem komputera. Warto przede wszystkim dawać dobry przykład