Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Nie da się ukryć, że małe dzieci często nie przepadają za warzywami. W jaki sposób można zachęcić je do jedzenia? Istnieje kilka różnych sposobów.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na swoją własną dietę. Czy rzeczywiście jemy porcję warzyw lub owoców przy każdym posiłku? Prawdopodobnie nie. W takiej sytuacji trudno oczekiwać, że będą robiły to nasze dzieci. Jeśli nasze dzieci mają jeść zdrowo, trzeba zmodyfikować przyzwyczajenia całej rodziny, która powinna przede wszystkim dawać maluchom dobry przykład swoim zachowaniem. Po drugie należy zatroszczyć się o to, żeby warzywa, które podajmy naszym dzieciom były smaczne i dobrze przyrządzone. Nie można się dziwić, że dziecko nie chce jest warzyw, które po prostu nie smakują dobrze.

Warto także pamiętać o wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dzięki temu dziecko samo w naturalny sposób będzie sięgało po warzywa i owoce. Niestety rozpieszczanie dzieci przy pomocy słodyczy lub różnego rodzaju niezdrowych przekąsek, nie prowadzi do niczego dobrego. Nie da się ukryć, że chipsy smakują lepiej niż marchewka, niezależnie od tego jak dobrze ją przyrządzimy. Dlatego warto również oczekiwać od dziecka, żeby zjadło obiad, który został podany, nawet jeśli jedzenie nie do końca mu odpowiada. Tak dyscyplina często jest konieczna do wyrobienia zdrowych nawyków.