Jak ubrać dziecko na złą pogodę?

Zbliża się jesień, pogoda zaczyna się powoli psuć. Jak ubrać dziecko, kiedy temperatura spada i zaczynają się opady deszczu? Na pewno warto zachować umiar i nie można przegrzewać malucha.

Oczywiście musimy zapewnić dziecku odpowiednią ochronę przed zimnem. W tym celu konieczna będzie kurta, czapka, szalik, a kiedy zrobi się bardziej zimno, także rękawiczki. Dla młodszych dzieci, które lubią bawić się w śniegu, przydadzą się kombinezony, ochraniające całe ciało od stóp do głów. Na pewno należy pamiętać o czapce i szaliku, które chronią głowę oraz szyję przed zimnem – są to szczególnie wrażliwe miejsca narażone na różne infekcje górnych dróg oddechowych. Nie można również zapomnieć o rękawiczkach. Są one szczególnie niezbędne, jeśli maluch chce aktywnie spędzać czas, na przykład lepić bałwana, zjeżdżać na sankach lub lepić śnieżki.

Nie można jednak dziecka przegrzewać, zwłaszcza kiedy nie ma jeszcze mrozów. Zbyt grube ubieranie malucha sprawi, że będzie się on pocił. W takiej sytuacji wystarczy powiew zimnego powietrza na odsłonięte ciało, żeby spowodować przeziębienie. Ubranka, które zakładamy dziecku muszą być również wygodne, nie powinny utrudniać poruszania się i zabawy. Fajnie, jeśli będą się także podobać dziecku, które będzie się w nich dobrze czuło na co dzień w czasie interakcji z rówieśnikami.