Jak ubrać dziecko w mroźny dzień?

Kiedy temperatury spadają w mroźny dzień, trzeba zatroszczyć się o odpowiednie ubranie, które ochroni dziecko przed mrozem. Dzieci są bardziej niż dorośli wrażliwe na działanie niskich temperatur, więc będą potrzebowały dodatkowej ochrony.

Jak ubierać dziecko zimą? Bardzo modne są obecnie kombinezony, które po długiej nieobecności wróciły do łask. Ogromną zaletą kombinezonów jest fakt, że pozwalają one dziecku na swobodną zabawę na śniegu. Maluch może się tarzać, obrzucać śnieżkami i lepić bałwana bez obaw, że jego ubranie przemoknie. Kombinezony oczywiście również bardzo dobrze chronią przed zimnem. Doskonale nadają się na wyjście na przykład do parku, trzeba jednak uważać, jeśli po drodze obrócimy się do jakiegoś miejsca, gdzie panuje pokojowa temperatura. W takiej sytuacji dziecko ubrane w kombinezon może się zacząć przegrzewać i za bardzo pocić.

W zimne dni najlepiej ubierać dziecko na cebulkę. Jeśli założymy maluchowi kilka warstw rzeczy, zawsze będzie mógł się częściowo rozebrać, jeśli zrobi mu się za ciepło. Oczywiście trzeba także pamiętać, żeby zawsze miało przy sobie szalik, czapkę i rękawiczki. Ważne jest przede wszystkim chronienie głowy, która bardzo łatwo traci ciepło i szybko ulega wychłodzeniu. Dzieci często niechętnie zakładają czapkę, ale warto tego przypilnować.