Jak uczyć dzieci języków obcych?

Znajomość języków obcych to podstawa sukcesu we współczesnym świecie. Warto zatem inwestować czas i pieniądze w to, żeby nasze dziecko potrafiło płynnie porozumiewać się w języku angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. W jaki sposób zachęcić dziecko do nauki języków?

Przede wszystkim warto pamiętać, że nauka języków nie musi być nudnym obowiązkiem. Bardzo dobrym sposobem poznawania języka jest po prostu obcowanie z nim, na przykład w postaci piosenek, filmów, książeczek i gier. W ten sposób maluch pozna podstawy gramatyki słownictwa w przyjemny sposób. Wywieranie zbyt dużej presji na dziecko może jedynie doprowadzić do tego, że szybko zniechęci się ono do nauki języków i na złość rodzicom będzie lekceważyć obowiązki. Jeśli możemy pozwolić sobie na to pod względem finansowym, doskonałym pomysłem jest wakacyjny wyjazd do kraju, którego języka uczy się dziecko. Możliwość porozmawiania z rówieśnikami z innego kraju w ich ojczystym języku na pewno da dziecku dużą satysfakcję i pokarze jak ważna i praktyczna jest nauka języka.

Oczywiście od starszego dziecka możemy wymagać znacznie więcej. Warto więc zainwestować w zajęcia w szkole językowej, w tym również w zajęcia, które będą przygotowywały do certyfikatów. Dzięki temu dziecko już na starcie będzie miało potwierdzenie swoich umiejętności.