Jak wybrać dobrego korepetytora?

Ogłoszeń o korepetycje jest bardzo wiele. Udzielanie korepetycji to prosty sposób, które pozwala na dorobienie, na przykład studentom. Przy wyborze korepetytora trzeba więc zwrócić dużą uwagę na jego kompetencje i przygotowanie do pracy z dziećmi.

Korepetycje udzielane przez studentów są z reguły tańsze. Wielu rodziców decyduje się na skorzystanie z takich ofert głównie ze względów finansowych. Warto jednak pamiętać, że studenci zazwyczaj nie mają odpowiedniego przygotowania do pracy z dzieckiem, często nie posiadają także doświadczenia w tym zakresie. Może brakować im wiedzy na temat konkretnych wymagań stawianych dziecku przez szkołę, często nie znają również programu nauczania.

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie kogoś z doświadczeniem pedagogicznym, na przykład nauczyciela. Taka osoba będzie w stanie znacznie lepiej przygotować nasze dziecko do egzaminów lub po prostu pomoże w nadrobieniu zaległości. Przy poszukiwaniu korepetytora najlepiej korzystać z polecenia znajomych – w ten sposób będziemy na pewno zadowoleni. Można także poszukać opinii na temat danej osoby w Internecie. Dostępne są na przykład strony, gdzie można oceniać korepetytorów i pisać opinie na ich temat. Jest to więc bardzo dobre źródło wiedzy na temat kompetencji danej osoby oraz jej doświadczenia.