Jak wybrać śpiochy dla niemowlaka?

Śpioszki to strój, w którym nasze dziecko będzie spędzało bardzo dużo czasu. Warto aby był przede wszystkim wygodny dla niemowlęcia. Pierwsze miesiące życia to czas, kiedy rozwija się układ ruchowy dziecka, dlatego powinno ono mieć możliwość swobodnego poruszania się, przewracania z boku na bok, machania rączkami i nóżkami. Śpioszki powinny mieć odpowiedni rozmiar – zbyt duże będą się zsuwać, zbyt małe krępować swobodę poruszania się dziecka.

Warto zainwestować w śpioszki z delikatnych, naturalnych materiałów, które będą łagodne dla skóry dziecka. Bawełna doskonale przepuszcza powietrze, jest przyjemna w dotyku i dobrze się pierze. Często rodzice kupują śpiochy pod wpływem impulsu, decydując się na jakieś ubranko, ponieważ jest ładne i kolorowe. Takie ładne ubranka niekoniecznie są najlepsze dla dziecka. Zanim założymy nowe ubranko dziecku, należy je wyprać, najlepiej kilka razy w wysokiej temperaturze, co pozwoli na pozbycie się wszystkich szkodliwych substancji.

Najlepszym zapięciem dla śpioszków są zatrzaski. Dobrze jeśli zapięcie będzie biegło dołem przez całą długość nóżki, czyli od jednej stopy dziecka do drugiej. Dzięki temu bez problemu zmienimy dziecku pieluchę w pozycji leżącej bez konieczności całkowitego rozbierania malucha, co będzie dużym ułatwieniem i wszystko przyspieszy.