Jaki telefon kupić dla dziecka?

Żyjemy w czasach, kiedy trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Czy nam się to podoba, czy nie w końcu będziemy musieli kupić telefon naszemu dziecku. Jakie urządzenie wybrać?

Wybór telefonu to oczywiście bardziej skomplikowana decyzja niż może się wydawać. Na pewno dziecko będzie marzyło o dosyć drogim smartfonie, dzięki któremu będzie mogło zaimponować rówieśnikom. Zakup takiego telefonu jednak nie jest zbyt rozsądny z wielu powodów. Po pierwsze to duży wydatek, na który nie każdego stać. Po drugie warto zadać sobie pytanie, czy na pewno możemy zaufać naszemu dziecku na tyle, żeby powierzyć mu tak drogie urządzenie? W końcu telefon można zgubić, uszkodzić, może także zostać ukradziony. Powinniśmy więc oczekiwać od dziecka pewnej dojrzałości i odpowiedzialności, zanim kupimy mu bardzo drogi sprzęt.

Kiedy kupujemy dziecku pierwszy telefon, lepiej więc zdecydować się na aparat ze średniej lub niższej półki cenowej. Dzięki temu jeśli coś stanie się telefonowi, nie będzie to bardzo duża strata. Jednocześnie taki prezent będzie dla dziecka na pewno treningiem odpowiedzialności za tego typu sprzęt. Na pewno dziecko ma upatrzony model telefonu, który najbardziej mu się podoba, ale możemy zasugerować, żeby zaczęło na niego oszczędzać na przykład co miesiąc z kieszonkowego.