Jakie buty dla malucha?

Kupowanie butów dla dziecka nie jest łatwe. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli dziecięcego obuwia, które różnią się w dużym stopniu cenami oraz jakością.

Wielu rodziców nie chce wydawać dużych pieniędzy na buty dla dziecka. W końcu maluch szybko wyrośnie z takiego obuwia i trzeba będzie kupić następne. Warto jednak pamiętać, że dobra jakość butów będzie miała kluczowe znaczenie nie tylko dla wygody dziecka, ale także dla prawidłowego rozwoju stopy. Kolejnym błędem jest kupowanie butów zbyt dużych, z założeniem, że stopa szybko urośnie. Takie buciki będą przede wszystkim niewygodne i mogą obcierać nogi. Nigdy nie należy zakładać dziecku butów używanych. Obuwie dopasowuje się do stopy właściciela. Noszenie butów, np. po starszym rodzeństwie może w związku z tym spowodować nie tylko brak wygody, ale także rozwój różnych wad.

Dobre buty dla dziecka powinny także zapewniać bezpieczeństwo. Nie mogą mieć bardzo śliskiej podeszwy. Latem trzeba uważać z sandałami – są one bardzo przewiewne, ale nie chronią pięt, ani palców malucha. Obuwie nie może być zbyt sztywne, nie powinno krępować ruchów w czasie zabawy. Najlepsze są elastyczne podeszwy, które są bardzo wygodne. Dobre obuwie dla dzieci nie jest może tanie, zapewnia jednak nie tylko wygodę, ale również jego prawidłowy rozwój.