Jakie kosmetyki kupować dla dziecka?

Skóra dzieci jest oczywiście wyjątkowo wrażliwa, dlatego wymaga dobrze wybranych preparatów pielęgnacyjnych takich jak różnego rodzaju kremy, pudry, zasypki i maści. Jakie produkty najlepiej wybierać, czym kierować się przy ich zakupie?

Produkty dla dzieci powinny mieć przede wszystkim odpowiedni skład. Nie mogą zawierać substancji drażniących, powodujących alergie i uczulenia u malucha. Skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego należy unikać preparatów do pielęgnacji, które mogą zawierać na przykład substancje zapachowe. Do pielęgnacji dziecka będziemy musieli zakupić dosyć dużo kosmetyków, na przykład krem na odparzenia, szampon, a także emulsję do ciała. Najlepiej jeśli te produkty będą miały stosunkowo prosty skład. Oczywiście wszystkie z nich muszą posiadać odpowiednie atesty i powinny być przetestowane pod kątem dopuszczenia do użytku.

Najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na proste produkty, na przykład zwykłą oliwkę do ciała, która pozwoli zatroszczyć się o to, żeby skóra dziecka nie wysychała nadmiernie. Tak naprawdę maluch nie potrzebuje zbyt dużej ilości preparatów pielęgnacyjnych, chyba, że cierpi na problemy skórne. Jednak w takim przypadku warto przede wszystkim odwiedzić dermatologa i zapytać się o radę dotyczącą odpowiedniej pielęgnacji skóry malucha oraz doboru kosmetyków.