Jakie suplementy dawać dzieciom?

Suplementy diety cieszą się bardzo dużą popularnością. Wydają się prostym sposobem na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników pokarmowych. Jakie suplementy można podawać dzieciom?

Przede wszystkim preparaty odpowiednie dla ich wieku. Można zdecydować się na różne suplementy wzmacniające. Jeżówka purpurowa, inaczej echinacea. Jest zalecana osobom, które często zapadają na infekcje górnych dróg układu oddechowego, a także w stanach zapalnych dziąseł. Zawiera substancje, które w naturalny sposób pobudzają układ immunologiczny. Rutyna to substancja pochodzenia roślinnego, która jest silnym przeciwutleniaczem. Jej działanie polega przede wszystkim na uszczelnianiu ścian naczyń krwionośnych, co skutecznie hamuje rozwój stanów zapalnych. Jest składnikiem wielu popularnych suplementów i leków. Tran to znany suplement stosowany u dzieci głównie w okresie jesienno-zimowy. Dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy D, której często brakuje zimą.

Trzeba także pamiętać, że nawet najlepsze suplementy nie zastąpią dobrze zbilansowanej diety. Jest to prawdziwe zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych.
Dlatego warto przede wszystkim zatroszczyć się o odpowiednie ilości warzyw i owoców w jadłospisie dziecka, a także o unikanie niezdrowych produktów takich jak słodycze.