Jaskrawe kolory w pokoju dziecka

Żółty to bardzo optymistyczny i radosny kolor. Świetnie sprawdzi się w kąciku do nauki, ponieważ doskonale ożywia umysł, wspomaga koncentrację oraz poprawia nastrój. Zbyt dużo jaskrawej żółci będzie jednak rozpraszać i męczyć.

Z umiarem należy stosować czerwień. Ten kolor również sprawdzi się w części pokoju przeznaczonej do nauki, nigdy jednak nie powinien dominować. W zbyt dużej ilości będzie utrudniać zasypianie, powodować niepokój, a nawet prowokować agresywne zachowania. Dlatego czerwień powinna pojawiać się jedynie na fragmentach ścian lub w postaci dodatków, które urozmaicą wnętrze. Pomarańczowy jest spokojniejszy od czerwieni, jednocześnie podobnie jak żółty, doskonale poprawia nastrój. Ściany w tym optymistycznym kolorze dodają energii i optymizmu w codziennych zmaganiach. Z pomarańczowym trzeba jednak uważać, ponieważ ten kolor może stymulować apetyt.

To klasyczny, uniwersalny i neutralny kolor. Bardzo dobrze sprawdza się w małych, ciemnych pomieszczeniach, które rozjaśnia i optycznie powiększa. Biel może być nieco zbyt monotonna do pokoju dziecka, dlatego ściany warto ożywić kolorowymi, wesołymi dekoracjami lub obrazkami. Białe ściany łatwo się brudzą, co może być problemem zwłaszcza w pokoju małego dziecka, które lubi eksperymentować z różnymi zabawami, a także rysować.