Kabina prysznicowa wygodna dla dziecka

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników. Sprawdza się przede wszystkim w mniejszych łazienkach, gdzie może całkowicie zastąpić wannę. Kabina zajmuje mniej miejsca, a do tego pozwala na bardziej oszczędną i zdrowszą kąpiel. Czy warto inwestować w kabinę, kiedy mamy małe dzieci?

Kabina prysznicowa z brodzikiem może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy wykorzystać ją także do kąpania maluchów. Brodzik to dosyć popularne rozwiązanie. W sklepach można znaleźć brodziki o różnych wymiarach i kształtach. Zazwyczaj nie ma problemu z dobraniem brodzika, który będzie pasować do łazienki, kłopoty mogą pojawić się jedynie w przypadku pomieszczeń o nietypowych wymiarach. Większość osób preferuje akryl, ponieważ jest stosunkowo tani, ale dostępne są także brodziki wykonane z ceramiki, stali, a nawet marmuru. Oczywiście takie produkty nie są tanie, natomiast doskonale nadają się do wykończenia luksusowych łazienek.

Kabinę prysznicową można ustawić również bezpośrednio na podłodze. W takim przypadku należy dobrze wykonać kratkę odpływową, która będzie odprowadzać wodę i chronić łazienkę przed zalaniem. Podłoga wokół kratki musi zostać ułożona z odpowiednim spadkiem. Na posadzce zazwyczaj układa się płytki ceramiczne, które są bardzo odporne na działanie wody, trzeba jedynie pamiętać, aby nie stosować płytek o śliskiej powierzchni.