Kapcie do szkoły – co kupić?

Szkolne kapcie to jeden z niezbędnych elementów wyprawki dla dziecka. Jakie obuwie najlepiej sprawdzi się w tej roli?

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są lekkie buty sportowe. Takie obuwie zapewnia największą wygodę. Warto pamiętać, że dziecko będzie nosić je bez zdejmowania przez większość dnia, więc musi czuć się komfortowo. Czego unikać? W roli kapci nie sprawdzą się sandały. Nie należy także ulegać wymaganiom nastolatek, które chcą w szkole wyglądać modnie. Buty na obcasie lub koturnie, a także inne modne obuwie nie nadają się na szkolne korytarze. Trzeba także unikać modeli zbyt ciężkich i sztywnych, w których noga dziecka będzie się przegrzewać i za bardzo pocić. Dobrze jeśli podeszwa nie będzie zbyt śliska, co pozwoli zabezpieczyć dziecko przed wypadkami.

Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest zakup tanich butów wykonanych ze sztucznych materiałów. W takim obuwi stopa będzie się bardzo pocić, co nie jest ani przyjemne ani zdrowe. Oczywiście przy wyborze szkolnych kapci warto wziąć pod uwagę także opinię dziecka dotyczącą wygody i wyglądu obuwia. W końcu to dziecko będzie musiało zaprezentować się w nowych butach wszystkim rówieśnikom, których opinia często ma duże znaczenie. Warto więc posłuchać tego, co ma do powiedzenia dziecko na temat wybranego obuwia, jego wygody i wyglądu.