Karmienie piersią w miejscu publicznym

Karmienie piersią to temat, który budzi zaskakująco dużo kontrowersji. Ostatnio dużo mówi się na temat karmienia dziecka w miejscu publicznym. Czy takie zachowanie powinno być dopuszczalne?

Osoby, które są za karmieniem dziecka piersią nawet w w miejscu publicznym, zazwyczaj przytaczają argument, że jest to zupełnie naturalne. Jeśli dziecko jest głodne to po prostu trzeba dać mu jeść i nie ma w tym nic dziwnego, ani godnego potępienia. Przeciwnicy natomiast skarżą się, że nie jest to zawsze przyjemny widok, a karmienie piersią to sprawa prywatna i nie powinno się tego robić publicznie. Kto ma rację? Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie. Każdy ma trochę inną wrażliwość, jedne osoby widok dziecka przystawionego do piersi razi, na innych nie robi większego wrażenia.

Jeśli karmimy piersią w miejscu publicznym warto mimo wszystko zatroszczyć się o dyskrecję. Warto na przykład znaleźć miejsce na uboczu, gdzie będziemy mogły spokojnie przystawić dziecko do piersi z dala od ciekawskich spojrzeń. Trudno oczekiwać, że matki zamkną się w domach z dziećmi z obawy, że nie będą mogły ich nakarmić poza domem. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę również uczucia osób, które niekoniecznie chcą oglądać z bliska jak karmimy nasze pociechy. Na pewno trzeba brać pod uwagę opinie innych.