Konsekwencje rozwodu – rozwój dziecka

Rozwód lub separacja rodziców może mieć przykre w skutkach konsekwencje. Taka sytuacja może doprowadzić do zniszczenia przyszłości dziecka, a dlaczego? Wszystko opisałem niżej.

Podejmując decyzję o rozwodzie lub separacji, powinniśmy wziąć pod uwagę przyszłość naszego dziecka. Często dziecko takie całkowicie się zmienia, przeważnie na niekorzyść.

Z jednej strony robimy to dla własnego dobra, jak również dla dobra dziecka. Często okazuje się, że nasz współmałżonek zmienia swoją osobowość o 360 stopni po narodzinach dziecka. Po prostu nie jest odpowiedzialny lub brakuje mu odwagi na dalsze życie – w trójkę. Z drugiej strony, czy nie warto porozmawiać i postarać się o zmianę siebie ? Może warto to zrobić chociażby dla nowo narodzonego dziecka?

Rozwód to już ostateczność, ja osobiście odradzam tego typu zakończenia, bo wiem jak może to skończyć się dla dziecka. Dziecko czuje się wtedy źle. Jest traktowane jak zabawka, która rozwiedzeni rodzice wyszarpują sobie z rąk do rąk. Dziecko przeważnie wtedy wie, że może coś ugrać zarówno od jednego rodzica jak i drugiego rodzica. Nie jest to dobra sytuacja, dziecko wtedy uczy się cwaniactwa i próbuje wyzyskiwać różne rzeczy w postaci na przykład tabletu, telefonu komórkowego czy fajnych nowych ciuchów.

Dziecko może całkowicie zepsuć sobie przyszłość taką sytuacją. Dziecko również to przeżywa! Często jest tak, że dzieciak, którego rodzice są rozwiedzeni, nie potrafi się skupić na lekcjach w szkole, a co za tym idzie opuszcza się znacząco w nauce i pomija ten ważny krok w życiu każdego człowieka – edukacja.

Dlatego też, jeśli trafiłeś/trafiłaś na ten artykuł, bo myślisz i zastanawiasz się nad rozwodem ze swoim partnerem/partnerką, przemyśl to jeszcze 3 razy i spróbujcie ze sobą porozmawiać – może akurat uda się uniknąć tego ostatecznego wyjścia z tej beznadziejnej sytuacji!