Konto bankowe dla dziecka

Obecnie praktycznie wszystkie banki mają w swojej ofercie konta przeznaczone dla dzieci poniżej 18 roku życia. Taki rachunek zazwyczaj można otworzyć dla dziecka, kiedy ma 13 lat. Oczywiście jest ono otwierane na za zgodą rodziców. Takie rozwiązanie jest z wielu powodów bardzo dobrym pomysłem.

Własne konto, na które będziemy na przykład przelewać dziecku kieszonkowe to doskonałe wprowadzenie do świata finansów. Dzięki temu dziecko już w młodym wieku pozna zasady, na których opiera się działanie banków. Jednocześnie przechowywanie pieniędzy i gromadzenie oszczędności na koncie jest znacznie bezpieczniejsze niż zwykła świnka-skarbonka. Warto także pamiętać, że dzieci powyżej 16 roku życia mogą podejmować pracę i zarabiać pieniądze. W takim przypadku własne konto jest bardzo przydatne. Inną zaletą konta jest fakt, że dziecko będzie miało prawo do korzystania z karty debetowej, co jest bezpieczniejsze niż noszenie przy sobie gotówki. Jednocześnie właściciel karty nauczy się w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo, np. że nie należy nikomu podawać numeru PIN.

W jaki sposób wybrać dobre konto bankowe dla nastolatka? Warto pamiętać, że banki mają różne szczegółowe regulacje wewnętrzne dotyczące tego typu rachunków, które określają, na przykład w jakim zakresie rodzice będą mieli dostęp do konta dziecka.