Kredki czy tablet?

Nie da się ukryć, że kiedyś kupowanie prezentów dziecku było dużo łatwiejsze. Wybór na rynku był bardzo ograniczony, a dziecko cieszyło się ze zwykłego misia lub nowych kredek. W tej chwili taki upominek często nie wystarczy, żeby zaspokoić oczekiwania wymagającego młodego człowieka.

Coraz częściej kupujemy dzieciom prezenty w postaci różnych elektronicznych gadżetów takich jak telefony, tablety i komputery. Na pewno takie urządzenia dostarczają dużo zabawy, a dziecko może się nimi pochwalić przed rówieśnikami. Z drugiej strony warto na przykład zadać sobie pytanie, czy prezent w postaci tabletu będzie naprawdę rozwijał dziecko i jego potencjał. Zwykłe kredki prezentują się znacznie mniej okazale, a być może tak naprawdę są lepszym prezentem, ponieważ dają dziecku szansę na wykorzystanie własnej wyobraźni, kreatywności i twórczej inwencji.

Niestety wydaje się, że czasy, kiedy można było po prostu kupić dzieciom kredki, minęły bezpowrotnie. Obecnie konieczne są dużo bardziej efektowne upominki. Nadal jednak można stawiać przede wszystkim na prezenty, które pozwalają dziecku na prawidłowy rozwój, na przykład różnego rodzaju gry edukacyjne. Trzeba pamiętać, że dzieci do dziesięciu lat są jeszcze za małe, żeby spędzać dużo czasu przed monitorem komputera lub laptopa, więc nawet nie zrobią z niego użytku.