Łóżeczko – pierwszy mebel dla dziecka

Zakup łóżeczka to dla wielu rodziców ważna chwila. Jest to znak, że niedługo pojawi się nowy członek rodziny. Oczywiście nie można za bardzo ulegać emocjom i należy skupić się na wyborze łóżeczka, które będzie przede wszystkim praktyczne i bezpieczne.

Zadaniem łóżeczka dla niemowlęcia jest przede wszystkim zapewnienie dziecku wygodnego i zdrowego snu. W tym celu warto zainwestować w odpowiedni materac dla niemowlaka. Taki materac powinien być raczej twardy i solidny. Kręgosłup malucha nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i na pewno będzie potrzebował dobrego oparcia. Następnie należy odpowiednio zabezpieczyć materac przed zabrudzeniami i rozlanymi płynami, na przykład stosując nieprzemakalny pokrowiec.

Co do samego łóżeczka najważniejsze, żeby było ono solidne. Nieco starsze dziecko będzie na pewno próbowało wstawać, a także przeciskać się między prętami łóżeczka, dlatego mebel musi sprawdzić się także w takich sytuacjach. Duże znaczenie ma odpowiednia jakość – warto sprawdzić, czy łóżeczko jest bezpieczne i posiada odpowiednie atesty. Dobry, solidnie wykonany mebel powinien bez problemu przetrwać kilka lat. Będziemy mogli wykorzystać je przy następnym dziecku, odsprzedać lub po prostu oddać komuś z rodziny. Dlatego przy zakupie łóżeczka ważna jest nie tylko cena, ale również jakość takiego mebla.