Mini plac zabaw dla dziecka na własnej działce

Dzieci uwielbiają się bawić na placach zabaw. Jednak, jeżeli mieszkamy z dala od osiedli i nie ma obok żadnego placu, na którym dziecko mogłoby spędzać czas, bardzo dobrym rozwiązaniem jest postawienie własnego mini placu zabaw na swojej działce. W ogródku nie trzeba wiele miejsca, żeby zmieścił się taki plac zabaw dla maluszka. Mała drewniana huśtawka, a obok niej zjeżdżalnia i drabinka to niewiele, a sprawi Twojemu dziecku długą radość. O takie przedmioty trzeba dbać. Jeżeli te elementy są drewniane, to warto malować je specjalnymi ochronnymi farbami na zimę, ponieważ w innych wypadku huśtawki te mogą popękać i stać się nieprzyjemnym miejscem doznawania nowych skaleczeń i ran przez dzieci. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto tego typu zabawki zabierać na zimę do domu, i chować je na przykład na strychu, lub w garażu, tak, żeby nie uszkodziły się one przez nagłe zmiany temperatury oraz wnikanie wody między szczeliny drewna, która tam zamarzając będzie powiększać swoją objętość powodując trwałe uszkodzenia mechanizmu i sprawiając, że zabawki te przestają być już tak bezpieczne. Jest to specjalny moment, żeby nauczyć dzieci, że jeżeli nie dba się o swoje rzeczy, to te potrafią się same zniszczyć, dlatego właśnie należy dzieciom pokazać jak huśtawki nie psuć, tak żeby wytrwała jeszcze kilka lat.