Moda do przedszkola – jak ubrać dziecko?

Jak rodzice zapewne chcemy, żeby nasze dziecko ładnie wyglądało. Dziecko w wieku przedszkolnym jest już na tyle zorientowane, że na pewno będzie się porównywać z innymi dziećmi, także pod względem ubioru. Z drugiej strony nie można przesadzać – dla maluchów najważniejsza jest bowiem wygoda, a kiedy dobrze się bawią i tak zapominają o całym świecie.

Do popularnych ubrań dla dzieci należą dresy, na przykład spodnie dresowe i bluzy. Trudno się temu dziwić, ponieważ takie ubranko jest po prostu wygodne. Można się w nim swobodnie bawić w sali i na zewnątrz. Jednocześnie zimą można wybrać dresy z grubszego materiału, które będą dobrze chronić przed zimnem. Najbardziej komfortowe ciuszki są zrobione z naturalnej bawełny. Sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza, powodują że dziecko za bardzo się poci i później musi spędzić dzień w wilgotnych ubrankach. Przy chłodnej pogodzie może to na przykład doprowadzić do przewiania i spowodować przeziębienie.

Chociaż dzieci troszczą się przede wszystkim o wygodę warto jednak zwrócić uwagę także na estetykę ich stroju, Na pewno warto odpowiednio dobrać na przykład bluzę i spodnie tak, aby nie gryzły się za bardzo za sobą. Oczywiście dzieci lubią wesołe kolory, nie oznacza to jednak, że można je ubierać od stóp do głów w jaskrawe, zwracające uwagę rzeczy.