Ogród przyjazny dzieciom

Piękny i zadbany ogród to oczywiście wspaniała ozdoba posesji, warto jednak pamiętać, że powinna się w nim znaleźć również przestrzeń przeznaczona dla dzieci, gdzie będą mogły się bawić.

Doskonałym pomysłem jest na przykład zrobienie piaskownicy. Piaskownica nie zajmuje dużo miejsca, jednak doskonale nadaje się do zabawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na gałęzi drzewa zawiesić huśtawkę, która przecież może również dostarczyć wiele zabawy dorosłym. Latem, kiedy na zewnątrz panuje upał, dzieci docenią wszystkie zabawy związane z wodą. Warto więc na przykład zainwestować w basen do ogrodu. Innym rozwiązaniem jest po prostu polewanie z węża ogrodowego. W ogrodzie, jeśli starczy na to miejsca, można także grać w piłkę, w berka lub urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Jak widać istnieje wiele sposób, na jakie można wykorzystać przestrzeń wokół domu. Własny ogród dostarcza wielu okazji do zabawy z dziećmi. Oczywiście czasem oznacza to zadeptanie trawnika lub złamanie kilku kwiatów, ale na pewno nie należy się tym za bardzo przejmować. W końcu radosna zabawa i przyjemne wspomnienia są znacznie cenniejsze od idealnego trawnika przed domem. Dziecko można także zaangażować do wspólnych prac ogrodniczych, takich jak grabienie liści lub pielenie grządek oraz sadzenie i sianie roślin.