Piaskownica w ogrodzie

Warto zachęcać dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. W tym celu może przydać się na przykład piaskownica zrobiona samodzielnie w ogrodzie. W jaki sposób ją przygotować?

Dzieci bardzo lubią bawić się w piaskownicy. Wilgotny piasek daje ogromne możliwości tworzenia różnych kształtów od zwykłych babek po zamki. W celu zrobienia piaskownicy w ogrodzie należy przede wszystkim wygospodarować odpowiednie miejsce. Piaskownica nie musi być bardzo duża. Następnie trzeba zdobyć dobry piasek. Najlepiej jeśli będzie od możliwe jak najbardziej drobny i sypki – dzięki temu będzie się doskonale nadawać do zabawy. Piaskownicę trzeba ogrodzić – w tym celu wystarczą zwykle deski odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. W czasie korzystania z gotowej piaskownicy trzeba zwrócić dużą uwagę na zachowanie czystości. Piasek powoli będzie się brudził, będą wpadały do niego liście i błoto. Dlatego od czasu do czasu warto dosypać świeżego piasku.

Oczywiście trudno o dobrą zabawę w piaskownicy bez odpowiednich akcesoriów takich jak łopatki i foremki. Samodzielne zrobienie piaskownicy we własnym ogrodzie nie jest trudnym zadaniem, jednocześnie piasek może dostarczyć zabawy dzieciom na wiele godzin. Zachęci je także do przebywania na świeżym powietrzu, co ma duże znaczenie w czasach, kiedy prowadzimy coraz bardziej siedzący tryb życia.