Pies i dziecko

Jeżeli zamierzacie adoptować lub zakupić psa, gdy w domu zajmuje się małe dziecko musicie przemyśleć kilka kwestii. Przede wszystkim rasa lub też po prostu wielkość psa odgrywa wielkie znaczenie. Są psy, które ze względu na swoja rasę, zawsze będą agresywne, i chociaż na co dzień nie będą okazywać żadnych ku temu symptomów, by były gotowe zaatakować swoich właścicieli, jednak potrafią podczas ataku agresji ugryźć dorosłego człowieka. Dobrze wiemy, że w przypadku małego dziecka, krzywda wyrządzana przez psa może być jeszcze bardziej poważna i efektywniejsza, w związku z czym możemy osiągnąć poważny uszczerbek na zdrowiu dziecka przez głupotę, jaką było, wybranie złej rasy psa.
Jeżeli zaś nie interesuje was rada to zwróćcie uwagę na wielkość. Chociaż duże psy są z reguły spokojniejsze, to są też często o wiele mniej poręczne, w związku z czym często tłuką naczynia, ozdoby, porcelanowe figurki, które stały na półkach. Potłuczone szkło na podłodze sprawia, że dana posadzka przestaje być bezpieczna dla dziecka.
Małe psy są za to częściej agresywne, jednak rzadziej zdarza im się wypadek, w którym robią szkodę, jakiej nie zamierzały. Małe pieski są tez lubiane przez dzieci ze względu na to, że budzą mniejszy strach i stres w dziecku, o ile nie żaden. Ważne jest żeby dobrać odpowiedniego psiaka na wasze domowe warunki