Podłoga w pokoju dziecka

Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecka? Jaki materiał najlepiej wybrać? Trzeba pamiętać, że młodsze dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze, dlatego warto zapewnić im jak największą wygodę.

Podłoga wykonana z drewna sprawia, że pomieszczenia stają się cieplejsze i bardziej przyjemne. Zrobiona z dobrego gatunku drewna i zadbana posadzka zachowa piękny wygląd na dziesięciolecia i będzie stanowiła wyjątkową ozdobę wnętrza. Podłoga drewniana może przetrwać wiele lat, jednak trzeba poddawać ją systematycznej pielęgnacji i konserwacji, czyli cyklinowaniu i woskowaniu lub lakierowaniu. Takie zabiegi pozwalają nie tylko przywrócić powierzchni atrakcyjnych wygląd, ale także zapewniają odpowiednią ochronę drewna przed działaniem niekorzystnych czynników. Przy wyborze drewna na podłogę do pokoju dziecka warto zdecydować się na dosyć twardy gatunek, żeby uniknąć częstych zarysowań.

Tańszą alternatywą są panele. Trzeba jednak pamiętać, że panele są dosyć mało odporne na działanie wilgoci, a pokój dziecka to miejsce, gdzie może często dochodzić do różnych wypadków, na przykład w czasie malowania farbami. Jeśli woda nie zostanie bardzo szybko usunięta z paneli, ulegną one odkształceniu i niestety stracą swój estetyczny wygląd. Z tego powodu warto zastanowić się nad wyborem bardziej solidnego rozwiązania.