Podróż pociągiem z dziećmi

Długa podróż pociągiem jest męcząca dla dorosłych, tym bardziej może dać się we znaki dzieciom. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Oczywiście do długiej jazdy pociągiem trzeba się odpowiednio przygotować. Musimy się upewnić, że zabierzemy ze sobą coś do picia i jedzenia. Warto także zatroszczyć się o jakieś zajęcie dla dzieci, które pozwoli im na zabicie czasu, dzięki czemu podróż szybciej minie. Obserwowanie krajobrazów za oknem bardzo szybko znudzi się maluchom, które zaczną rozrabiać. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w kolorowanki, książeczki i gry, w które będzie można zagrać w pociągu bez przeszkadzania innym pasażerom.

Jeśli dzieci nie jechały wcześniej pociągiem, trzeba je odpowiednio przygotować. Na pewno należy je poinformować o tym, że nie powinny zakłócać spokoju innych pasażerów. Należy także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Dzieci nie powinny się samotnie oddalać od rodziców, na przykład wychodzić same z przedziału na korytarz lub do toalety. Nie da się ukryć, że najlepiej, jeśli dzieci uda się uśpić. Wtedy podróż przebiegnie spokojnie i bez zakłóceń. Niestety trudno liczyć na to, że maluchy zasną w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli na co dzień nie podróżują w ten sposób. Dlatego najlepiej przygotować się na konieczność zapewnienia dzieciom rozrywki przez całą drogę.