Podróż z dzieckiem – przydatne gadżety

Podróż samochodem w towarzystwie malucha wymaga zabrania ze sobą mnóstwa różnych rzeczy, które mogą okazać się przydatne w każdej chwili. Co zapakować ze sobą, żeby przygotować się na każdą sytuację. Oto kilka praktycznych gadżetów.

Oczywiście nie ma mowy o podróży z dzieckiem bez odpowiedniego fotelika samochodowego, który przede wszystkim zapewni dziecku bezpieczeństwo, ale także wygodę. Nie da się ukryć, że fotelik ogranicza swobodę ruchów dziecka, co jest korzystne, kiedy rodzić musi przede wszystkim skupić się na prowadzeniu samochodu. Bardzo przydatnym gadżetem jest nieprzemakalna ochronna nakładka na fotelik samochodowy. Warto ją zabrać ze sobą ponieważ w czasie jazdy mogą zdarzyć się różne wypadki, a przecież maluch będzie musiał przez cały czas przebywać w foteliku. Praktycznym gadżetem dla matek są różnego rodzaju organizery, które pozwalają na uporządkowanie wszystkich niezbędnych rzeczy i odpowiednie ułożenie ich w sposób, który zapewni wygodę.

Coraz częściej można dostać foteliki samochodowe wyposażone w uchwyt na tablet. Warto jednak zastanowić się dwa razy nad wykorzystaniem takiego rozwiązania. Oczywiście pokazanie dziecku bajek w czasie jazdy jest prostym sposobem na zapewnienie mu rozrywki w trakcie długiej podróży, jednocześnie nie zaleca się małym dzieciom spędzania czasu przed monitorem.