Pomysły na zdrowe i smaczne śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Co dawać maluchowi na śniadanie, żeby zadbać o jego zdrowie i dobrze przygotować go do nadchodzącego dnia?

Chyba najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem śniadaniowym są nadal kanapki. Oczywiście nie ma nic złego w kanapce, warto jednak trochę ją urozmaicić. Na pewno dobrym pomysłem jest dorzucenie do niej warzyw i owoców. Jest to prosty sposób na przemycenie porcji tych zdrowych produktów do diety dziecka w smaczny i atrakcyjny sposób. Bardzo zdrowym śniadaniowym posiłkiem jest owsianka. Wokół owsianki narosło wiele niekorzystnych mitów, zazwyczaj jest nona postrzegana jako mdłe, niesmacznie danie. Nic bardziej mylnego. W kilka minut możemy przygotować pyszną owsiankę z dodatkiem owoców, orzechów i bakalii. Takie danie na pewno zasmakuje każdemu niejadkowi.

Czego trzeba unikać w przypadku pierwszego posiłku? Na pewno nie zdrowe są wszelkiego rodzaju przetworzone produkty, na przykład kiepskiej jakości parówki. Oczywiście złym pomysłem jest również dawanie dziecku na śniadanie słodyczy. Z pewnością taki początek dnia nie zapewni mu odpowiedniego poziomu energii. Najlepszym źródłem węglowodanów są pełne ziarna, które są powoli trawione i w przeciwieństwie do cukru dostarczają energii przez długi czas.