Popularne dinozaury

Zarówno dziewczynki jak i chłopcy uwielbiają zabawki przedstawiające dinozaury. Te ciekawe zwierzęta, chociaż dawno wyginęły, budzą w dzieciach ogromna ciekawość i satysfakcję. Powstaje również wiele filmów i książek o dinozaurach, dzięki czemu dzieciaki mogą dalej rozwijać swoją wyobraźnie oraz dowiadywać się nowych rzeczy. Interesowanie się dinozaurami jest o tyle ważne u dzieci, że przede wszystkim uczą się one na ich podstawie konsekwencji. Meteoryt spowodował upadek gatunku. Informuje dzieciaki w dość łagodny i odległy sposób czym jest śmierć. Przedstawia im możliwości kontynuacji wydarzeń, jeżeli nie zadbamy o gatunki zwierząt, które są już zagrożone wyginięciem.
Zainteresowanie dinozaurami budzi w dzieciakach wrażliwość na zwierzęta oraz na historię. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, aby interesować się historią, ponieważ przykładamy do niej coraz mniejszą wagę, a jest ona nieodłącznym aspektem człowieczeństwa. Historia uczy nas konsekwencji dokonywanych wyborów, jest podstawą do poznania zagadnień politycznych, finansowych, biznesowych.
Wspierajmy nasze dzieci, jeżeli interesują się dinozaurami. Kupujmy im pościel i pidżamki w dinozaury. Kupujmy im książki i gazetki o dinozaurach, pozwalajmy im na oglądanie dokumentalnych filmów oraz kreskówek, w których głównymi bohaterami są dinozaury.