Porada psychologa – kiedy się przyda?

Każdy może czasem znaleźć się w sytuacji, która go przerasta. Dotyczy to także dzieci, które podobnie jak dorośli, muszą zmagać się z różnymi problemami. Do najczęstszych przyczyn takich kłopotów należy rozwód rodziców, a także utrata kogoś bliskiego.

Kiedy dziecko przeżywa trudne chwile, nie zawsze wiemy jak mu pomóc, jak reagować i co powiedzieć. Niestety niektóre sytuacje wykraczają poza nasze kompetencje jako rodziców. W takich okolicznościach nie należy obawiać się wizyty u psychologa. Warto wybrać dobrego psychologa dziecięcego, który potrafi nawiązać kontakt z dzieckiem. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się także terapia rodzinna, która włączy wszystkich członków rodziny w proces pomagania dziecku.

Na pewno wizyty u psychologa nie należy się obawiać. Na szczęście takie wizyty stają się coraz bardziej normalne i zniknęło już tabu, które je otaczało. Coraz więcej osób akceptuje, że psycholog jest po prostu kolejnym specjalistą, u którego możemy szukać pomocy w wyjściu z trudnej sytuacji. W skorzystaniu z porady psychologa dziecięcego nie ma nic wstydliwego i nie znaczy to, że nie spełniliśmy właściwie swojej roli jako rodzice. Niektóre sytuacje przerastają nawet dorosłych, dlatego tym bardziej warto poszukać dobrego psychologa, który pomoże uporać się z problemami.