Prezent na Komunię

Wiele już powiedziano o tym, jak prezenty kupowane dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej stają się ważniejsze od samej uroczystości, która powinna być doświadczeniem duchowym. Trudno dziwić się dzieciom, które bardziej cieszą się z powodu nowego roweru lub komputera, niż samej uroczystości religijnej, której znaczenia często nie potrafią do końca zrozumieć.

Jaki zatem prezent najlepiej kupić w takiej sytuacji? Jest to dosyć duży dylemat, ponieważ istnieją określone prezenty, jakich oczekuje się w takich sytuacjach na przykład od rodziców chrzestnych. Kiedyś były to na przykład rowery, obecnie jest to coraz częściej sprzęt elektroniczny. Zanim kupimy tablet lub laptopa warto pamiętać, że dziecko w tym wieku zgodnie z zaleceniami nie powinno spędzać przed monitorem więcej niż 15 minut dziennie. W takiej sytuacji warto się zastanowić, czy zakup takiego sprzętu w ogóle ma sens i czy przypadkiem tego typu prezent ostatecznie nie wyrządzi krzywdy dziecku.

Z drugiej strony trzeba jednak brać pod uwagę, że dziecko na pewno będzie porównywać swoje prezenty z upominkami otrzymanymi przez swoich rówieśników. Jeśli jego prezenty wypadną blado w porównaniu z innymi może poczuć się pokrzywdzone. Dlatego warto bardzo dokładnie zastanowić się nad wyborem takich prezentów. żeby dziecko było zadowolone.