Probiotyki – dlaczego warto podawać je dziecku?

Czym są probiotyki? Są to żywe bakterie, których funkcja polega na utrzymywaniu prawidłowej mikroflory w układzie pokarmowym. Są zalecane głównie osobom, które przechodzą intensywną terapię antybiotykami. Źródłem naturalnych probiotyków jest między innymi kiszona kapusta i jogurty.

Czy warto stosować probiotyki w przypadku dzieci? Odpowiedź oczywiście brzmi – zdecydowanie tak! Zawsze kiedy nasze dziecko przyjmuje antybiotyki, powinniśmy również osłonowo podawać zalecone przez lekarza probiotyki. Kiedy dziecko ma często problemy z odpornością, warto włączyć do jego diety naturalne probiotyki w postaci jogurtów i kiszonek. Dzięki temu uda się odbudować zaburzoną florę jelitową i wpłynąć na poprawienie układu immunologicznego.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych preparatów probiotycznych. Warto sięgać po te przeznaczone dla dzieci. Należy także pamiętać o ich systematycznym podawaniu. Probiotyki przyniosą dobre efekty tyko w sytuacji, kiedy będą stosowane regularnie przez dłuższy czas. Dzięki włączeniu ich do codziennej diety można stopniowo poprawić stan zdrowia i skutecznie zapobiegać infekcjom dróg oddechowych, które są tak częstym problemem w przypadku dzieci. Jest to naturalna i bezpieczna dla zdrowia metoda, która pozwala poprawić zdrowie bez ryzyka skutków ubocznych.