Przy muzyce, czyli wpływ melodii na dziecięce humorki

Z wielu stron słychać, że dzieci warto wychowywać w muzyce. Najlepiej, żeby ta była dobrze dobrana. Nie każdy rodzic chce słuchać całą dobę piosenek dla dzieci, bo od tego tyko boli głowa i nie jest później za ciekawie. Jednak warto ustalić sobie muzyczny rytuał dnia. Kiedy wstajemy kilka energicznych piosenek, które pomogą Twojemu dziecku rozbudzić się i pamiętać o najważniejszych porannych nawykach, jak szklanka wody, mycie zębów, poranny prysznic, ubieranie poszczególnych części garderoby. Warto też mieć ułożoną piosenkę na trasę od domu do przedszkola, dzięki temu czas zawsze mija radośniej, dziecko rozwija się muzycznie, a przy okazji można w ten sposób świetnie odliczać czas, który pozostał, aby dojść do przedszkola. Jeżeli na przykład zawsze idziecie do przedszkola 5 minut, to akurat czas żeby zaśpiewać dwie piosenki i być na miejscu. Odbiór z przedszkola powinien wyglądać bardzo podobnie. Piosenka na przywitanie mamy, piosenka w drodze do domu. Po południa w domu powinny być czasem relaksu i uspokajania się po ciężkim dniu wśród głośnych dzieci w przedszkolu, dlatego w tym momencie polecana jest albo cisza, albo muzyka klasyczna. Dzieci słuchające muzyki klasycznej uchodzą za inteligentniejsze, zyskują wyjątkowych cech spokoju i harmonii, która pozwala im się lepiej skupić na nauce.