Słodycze – kiedy i ile?

Każde dziecko lubi słodycze. Niestety nie są one dobre dla zdrowia. Ile słodyczy można dawać dziecku i kiedy to robić? Dużym błędem popełnianym niestety przez wielu rodziców jest traktowanie takich przysmaków jako nagrody. W ten sposób dziecko przyzwyczaja się do nagradzania się przy pomocy niezdrowego jedzenia, co może doprowadzić do powstania bardzo wielu niezdrowych nawyków.

Kiedy jeść słodycze? Na pewno powinny one stanowić jedynie deser po głównym posiłku. Warto wyrabiać w dzieciach dobre przyzwyczajenia – słodycze mogą służyć jedynie jako uzupełnienie głównego posiłku. Jak często można dawać dziecku ciasteczka, cukierki lub czekoladki? Najlepiej sięgać po takie produkty jedynie kilka razy w tygodniu. Na co dzień warto wykorzystać zdrowsze desery, na przykład takie jak owoce i orzechy. Są one również dosyć kaloryczne, jednak zawierają wiele ważnych składników odżywczych.

Oczywiście jeśli dziecko ma pieniądze i na przykład chodzi do szkoły, może sobie samodzielnie kupować słodycze. Dlatego tak duże znaczenie ma wyrabianie u dziecka odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. Dzięki temu maluch będzie wiedział w jaki sposób podejmować decyzje dotyczące odżywiania. Na pewno powinniśmy także zwrócić uwagę na własne przyzwyczajenia, ponieważ nie możemy dawać dziecku złego przykładu.