Śniadanie to najważniejszy posiłek

Wiele można usłyszeć o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i tak jest naprawdę, dlatego warto zatroszczyć się, żeby dziecko zjadło dobre śniadanie przed wyjściem do przedszkola lub do szkoły.

Śniadanie to pierwszy posiłek dnia. Zazwyczaj popełniamy duży błąd jedząc je w pośpiechu lub całkowicie lekceważąc z powodu braku czasu. Stopniowo nasze dzieci mogą również przyjąć ten zwyczaj lekceważenia śniadania, jako niezbyt ważnego. Tymczasem to, czy mamy udany dzień w bardzo dużym stopniu zależy od tego, czy zjemy przed wyjściem z domu odpowiedni posiłek. Warto zatroszczyć się o to, żeby dziecko zjadło duże, smacznie śniadanie, dzięki któremu będzie miało energię przez cały dzień.

Co dawać dziecku na śniadanie? Na pewno lepiej unikać gotowych produktów typu kaszki, ponieważ zawierają one zazwyczaj bardzo dużo cukru. Podobnie jest również z popularnymi płatkami kukurydzianymi, które są reklamowane jako idealny sposób na śniadanie, tymczasem zawierają głównie węglowodany, w tym dużo węglowodanów prostych. Lepszym pomysłem jest domowa owsianka. Taki posiłek nie musi być wcale mdły albo nudny, do domowej owsianki możemy dodać na przykład orzechy, owoce i bakalie, co wzbogaci jej smak i sprawi, że dziecko będzie jadło ją z przyjemnością. Jeśli dajemy maluchowi kanapki, warto pamiętać, żeby dodać do nich jakieś warzywo, na przykład sałatę lub pomidora.