Sukienka dla dziewczynki – ładna czy wygodna?

Mamy zazwyczaj chcą, żeby ich córki wyglądały jak małe księżniczki. Ubierają je w ładne sukienki, zakładają zgrabne buciki i wpinają kokardy we włosy. Taki strój oczywiście bardzo ładnie wygląda, jednak sprawdzi się przede wszystkim na wyjątkowe okazje.

Warto pamiętać, że dzieci, zwłaszcza te młodsze, nie interesują się modą. Zajmuje je przede wszystkim zabawa, dlatego chcą, żeby ubranie, które noszą było przede wszystkim wygodne. Jeśli ubierzemy dziewczynkę, w nowe, ładne rzeczy, których nie może pod żadnym pozorem ubrudzić, w dużym stopniu ograniczymy jej swobodę ruchów.

Na szczęście w sklepach dostępny jest duży wybór ubranek dziewczęcych. Możemy bez problemu znaleźć stroje dla dziewczynek, które będą jednocześnie ładne i wygodne. Warto przy zakupie ubranek również zapytać dziecko o zdanie. Trzeba również pamiętać, że ubierając dziecko inaczej niż wyglądają jego rówieśnicy, sprawimy, że będzie się za bardzo wyróżniać na ich tle. Nie każda dziewczynka chce się znajdować w centrum uwagi ze względu na swój strój. Dzieciom zazwyczaj po prostu zależy na dobrych kontaktach z innymi dziećmi i możliwości swobodnej zabawy, a nie popisywaniem się strojami z najnowszej kolekcji. Oczywiście z wiekiem wyrabiają sobie większe zainteresowanie strojami, ale wtedy trzeba również uwzględnić ich zdanie przy wyborze ubrań.